خانه / بازاریابی اینترنتی / بازاریابی ابری چیست و چگونه؟

بازاریابی ابری چیست و چگونه؟

بازاریابی ابری (cloud marketing) چیست و چگونه؟

 

ازآنجاکه اکنون این فناوری دوران طفولیت خود را می‌گذراند، هنوز تعریف استاندارد علمی که موردقبول عام باشد برای آن ارائه نشده است اما بیشتر صاحب‌نظران بر روی قسمت‌هایی از تعریف این پدیده هم رأی هستند. در ادامه تعریفی از این مدل تبلیغاتی را چنان‌که در سایت گارتنر (Gartner) ارائه‌شده است می‌آورم:

تبلیغات ابری یا cloud marketing خدمات مبتنی بر مدل رایانش ابری است که از انتخاب، انتقال و ارائه تبلیغات و اطلاعات مرتبط با تبلیغات که در آن‌ها محتوا و قیمت در لحظه دسترسی کاربر نهایی به این تبلیغات تعیین می‌شود. این قیمت معمولاً بر اساس یک مکانیزم حراج تعیین می‌شود که پیشنهاد دهنده‌های قیمت را با فرصت‌های تبلیغاتی به محض در دسترس قرار گرفتن و فراهم آمدن آن‌ها منطبق می‌سازد. این فرایند شامل تبلیغات موتورهای جستجو، تبلیغات نمایشی، تبلیغات در بستر شبکه‌ها و دستگاه‌های موبایل و قابل حمل، شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات ویدئویی هم می‌شود.

 تفاوت بازاریابی ابری و بازاریابی دیجیتال

تبلیغات آنلاین در برابر تبلیغات نمایشی سنتی تنها مجموعه‌ای از تصاویر فلش یا استاتیک همراه با متونی تحت عنوان فراخوان به عمل هستند. در مقابل، تبلیغات ابری جنبه اجتماعی و در لحظه بودن فضای اینترنت را وارد تبلیغات بنری می کنند.

سفارش‌دهندگان این دست از تبلیغات می‌توانند به یک مجموعه کامل از کاربردهای مختلف از طریق رابط برنامه‌نویسی نرم افزار که مبتنی بر زیرساخت‌ها ابری هستند، استفاده کنند که برخی از این موارد شامل رتبه‌بندی و نقد محصولات، زمان نمایش تبلیغات ویدئویی، کوپن های تخفیف و نشر محتوای تبلیغاتی از طریق سایت توئیتر باشند و جالب اینکه تمام این کارها را می‌توانند بدون ترک مرورگری انجام دهند که در حال بر روی صفحه کامپیوتر خود بازکرده‌اند.

با استفاده از این سیستم تبلیغاتی اگر یک برند تصمیم به تغییر پیام یک تبلیغ داشته باشد (مثلا به دلیل تغییر شرایط آب و هوایی یا یک مسئله غیر منتظره داخل سازمانی) می‌توانند به راحتی این تغییر را در زیرساخت مربوطه انجام داده و به راحتی نتیجه تغییر را بر روی تمامی وبسایت ها و رسانه های نمایش‌دهنده آن ببینید و دیگر نیازی به اعمال تغییر در تمام زیرساخت‌ها یا وبسایت ها به‌صورت تک به تک ندارند. این کار در صرفه‌جویی زمان برای آپلود کردن تصاویر، تگ کردن و صرف زمانی برای اعمال تغییرات مورد نظر بسیار موثر است و انعطاف‌پذیری بسیار زیادی برای برند ایجاد می‌کند.

منبع سایت ایران تبلیغ

درباره ی mrbaruei

همچنین ببینید

کمپین تبلیغاتی چیست ؟

کمپین تبلیغاتی چیست و کمپین تبلیغاتی را چگونه تدوین کنیم؟   کمپین تبلیغاتی یا Advertising …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *